Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21
Blíží se další ročník koncertu rodičů s dětmi
22 23
Zájezd do muzea hudebních nástrojů
24
25 26 27
Pozvánka na koncert učitelů
28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Chystaná vystoupení Smíšeného pěveckého sboru Bruntál

Chystaná vystoupení Smíšeného pěveckého sboru BruntálRok 2022 je v plném proudu a Smíšený pěvecký sbor Bruntál si po krátkém oddechu po adventních koncertech roku 2021 připravuje pro své posluchače nový repertoár, se kterým se představí veřejnosti v jarních a letních měsících.

 

O tom, že na nějaký delší odpočinek sboru nebyl čas, svědčí skutečnost, že jeho první koncert se uskuteční již dne 21. 3. 2022 od 17.00 hodin. Bude se jednat o již tradiční Koncert na schodech bruntálského zámku. Partnery tohoto koncertu jsou Základní umělecká škola v Bruntále a Muzeum Bruntál.

 

Pokud jde o další koncerty, i ty navážou na tradice z předchozích let. Konkrétně se bude jednat o velikonoční koncert, koncerty ke Svátku matek a v měsíci červnu pak o koncert konaný na rámci Dnů města Bruntálu. O přesných termínech uvedených koncertů bude veřejnost včas informována. Pokud jde o koncert konaný v rámci Dnů města, sbor s potěšením konstatuje, že předběžně na něj přijal pozvání družební pěvecký sbor Bel Canto z polských Gaszowic.

 

V rámci svých vystoupení přednese Smíšený pěvecký sbor Bruntál jako vždy skladby v podstatě všech žánrů, od duchovních přes lidové až po moderní. Skladba repertoáru bude samozřejmě vždy záviset na druhu akce, u jejíž příležitosti se ten který koncert bude konat. Pro všechny vystoupení pak bude společné, že budou proložena sólovými skladbami, jakož i skladbami instrumentálními.

 

Všichni členové bruntálského pěveckého sboru tímto srdečně zvou veřejnost na připravovaná vystoupení. Současně děkují za spolupráci a podporu, jichž se jim dostává jak ze strany hudebního a výtvarného oboru Základní umělecké školy v Bruntále, tak i ze strany Města Bruntál.

 

Pro případné zájemce o sborový zpěv se pak dodává, že řady Smíšeného pěveckého sboru jsou pro ně otevřeny. Bližší informace o aktuálním sborovém dění je možno najít na www.zusbruntal.cz, záložka Smíšený pěvecký sbor.