V měsíci květnu se uskuteční dva koncerty pod záštitou Kruhu přátel hudby. První z nich - Varhanní koncert Lukáše Dvořáka - proběhne v úterý 26. května v 19 hodin v Kostele Nanebevzetí panny Marie. Klavírní recitál Marka Keprta se uskuteční ve čtvrtek 28. května v 18 hodin v sále naší školy. Na oba tyto koncerty mají žáci a pedagogové školy volný vstup.
Dalším hudebním počinem, který má v Bruntále tradici, jsou jazzové koncerty Za oponou. V pátek 22. května se od 19 hodin koná koncert chicagského hudebníka Breezy Rodia a jeho kapely. Bližší informace najdete na přiloženém plakátu.