Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Pozvánka na Svatováclavský koncert
29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Smíšený Pěvecký sbor > Koncerty

    KONCERTY                                                                                                          

 

  Kde nás uslyšíte :                                                                                          

  28.9.2022 v 15 hodin kostel církve Československé husitské     (kostel u rybníka Bruntál )                                           

POZVÁNKA NA SVATOVÁCLAVSKÝ KONCERT 

Léto se pomalu chýlí ke konci a pro Smíšený pěvecký sbor Bruntál to znamená, že vstoupí do další sezóny svojí činnosti. Tu jako již tradičně zahájí slavnostním Svatováclavským koncertem. Tento koncert se uskuteční dne 28. 9. 2022 od 15.00 hodin v kostele u rybníka v Bruntále.

Pro zpěváky bruntálského sboru je potěšením, že na letošní Svatováclavský koncert přijal pozvání družební pěvecký sbor Bel Canto z polských Gaszowic, jenž koncert obohatí svým uměním.

Na shora uvedeném koncertu zazní jako vždy skladby v podstatě všech žánrů, od duchovních přes lidové až po moderní. Vystoupení sboru budou proložena sólovými skladbami, jakož i skladbami instrumentálními, a zazní i skladby ve společném podání bruntálského a gaszowického sboru.

Na shora uvedenou akci, která proběhne ve spolupráci se Základní uměleckou školou Bruntál a za podpory Města Bruntál, Smíšený pěvecký sbor Bruntál srdečně zve a věří, že se mu jejím prostřednictvím podaří obohatit duchovní rozměr svátku svatého Václava.                                              

                                                                                                                           

                                                                                                                                                    

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7.8.2022 -   10,00 hodin koncert v kostele v Rudě ( u Rýmařova)

Ruda

Koncert konaný dne 7. 8. 2022 se vydařil. Vyplývá to jak z pocitů samotných zpěváků, tak i z vyjádření sbormistra a v neposlední řadě též z reakcí posluchačů. To ale na poutní slavnosti konané vpředu uvedeného dne v Rudě u Rýmařova nebylo to podstatné. Zásadní byl duchovní prožitek z celé slavnosti - svátečně oblečení lidé se sváteční náladou ze všech končin našeho (a nejen našeho) regionu, program, jehož součástí bylo i vystoupení dechové hudby, sváteční mše v nádherném do posledního místečka zaplněném kostele, absolvování křížové cesty s koncem na Křížovém vrchu, to vše v překrásné přírodě a za nádherného počasí.

Jsme rádi a hrdi na to, že jsme toho všeho mohli být důstojnou součástí...

 

Na pouť v Rudě se těší jak biskup, tak bruntálský sbor

Poutní místo Ruda u Rýmařova včetně křížové cesty a kostela bylo nedávno prohlášeno národní kulturní památkou. Leží téměř na hranici mezi Moravskoslezským a Olomouckým krajem.

Litoměřický biskup Jan Baxant se letos chystá do Rudy sloužit bohoslužbu na pouti k Panně Marii Sněžné. Mariánské tradice v Rudě u Rýmařova stojí za vznikem  jednoho z nejznámějších poutních míst České republiky. Nabízí návštěvníkům kopec Křížový vrch, který poskytuje turistům daleký výhled do krajiny a zbožným poutníkům duchovní zážitky.

Turisté jezdí do Rudy obdivovat to nejlepší z baroka. Na poutní slavnost v Rudě u Rýmařova ke cti Panny Marie Sněžné se mohou letos poutníci vypravit v neděli 7. srpna. Program začíná v 10 hodin v kostele koncertem Smíšeného pěveckého sboru Bruntál.

Ihned po koncertě následuje v 11 hodin mše svatá celebrovaná litoměřickým biskupem Janem Baxantem. Po skončení bohoslužby se věřící vydají po barokních zastaveních křížové cesty na Křížový vrch.

Na slavnost zvou kněží bruntálského děkanátu s děkanem Františkem Zehnalem.Všechny turistické průvodce doporučují v Rudě navštívit romantickou křížovou cestu, která vede od kostela až na Křížový vrch. Jde o zvláštní barokní skvost. Jednotlivá zastavení totiž mají podobu srdce vytesaného z pískovce. Nápisy na zastaveních jsou v němčině.

Zdroj: https://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/na-pout-ruda-se-tesi-i-biskup-i-bruntalsky-sbor-kostel-krizova-cesta-20220731.html

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18.6.2022 - 10.00 hodin Koncert v rámci Dnů města na náměstí v Bruntále

Unaveni, ale šťastni... Takoví jsme my, členové sboru, byli dne 18. 6. 2022 zhruba v 10.45 hodin, po ukončení našeho vystoupení v rámci Dnů města Bruntálu. Je pravdou, že jsme v termínu konání těchto Dnů vystupovali i dříve (až na poslední období, kdy se kulturní akce nemohly konat v důsledku obecně známých okolností), vždy se však jednalo o vystoupení mimo hlavní události dění, navíc v kostelích, kde jsme měli své věrné posluchače. Teď jsme však přímo zahajovali sobotní program Dnů, byli jejich součástí - a zpívali jsme venku, na náměstí, před širokou veřejností. Proto jsme již poměrně brzy ráno měli zkoušku, aby vše klaplo do puntíku. I tak zde ale nervozita nás všech byla a s ohledem na důležitost okamžiku byla pochopitelná... Odrazila se však - a to skoro neznatelně - jen v první písni. Pak díky skvělé práci sbormistra, výbornému klavírnímu doprovodu ředitele naší základní umělecké školy a skutečně profesionální práci zvukařů opadla a koncert jsme si všichni skutečně užili.

To, že se koncert povedl, jsme cítili nejen my, ale dostalo se nám příznivých ohlasů od veřejnosti jak laické, tak i - a to je pro nás velkým potěšením - i od profesionálů. Je to potěšující pro práci do budoucna, protože našim plánem je vystupování i v jiných než kostelních prostorách. A po nynější zkušenosti již víme, že se nemusíme bát vystoupit i venku, pod širým nebem, před širokou veřejností.

Budeme dělat vše pro to, abychom naše plány do budoucna naplnili, protože pocit štěstí, byť doprovozený únavou, je jedinečný a neopakovatelný... 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 14.5.2022-  "Májový koncert" v kostele v Obci Mezina

Dne 14. 5. 2022 se v Mezině uskutečnil májový koncert věnovaný věnovaný především ženám a jejich Svátku matek. I přesto, že se v té době konalo mistrovství světa v hokeji, našlo si do kostela, kde se koncert konal, mnoho lidí, kteří výkon našeho sboru kvitovali dlouhým potleskem a vyjádřeními, že jejich cesta na koncert nebyla zbytečná a že si z kostela odnášejí krásné kulturní zážitky.

Shora uvedený úspěch je pros náš sbor potěšující a zároveň nám dává optimismus do dalších vystoupení. Tím nejbližším bude koncert v rámci Dnů města Bruntálu, který se uskuteční dne 18. 6. 2022 od 10.00 hodin na náměstí v Bruntále. Následně dne 7. 8. 2022 vystoupí sbor v kostele Panny Marie Sněžné v Rudě u Rýmařova, kde od 10.00 hodin předvede svůj program a následně od 11.00 hodin se mu dostalo cti zazpívat v rámci mše svaté, kterou bude celebrovat Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický.

A pak již přijde 2. pololetí, které sbor jako již tradičně zahájí Svatováclavským koncertem a následovat budou vystoupení další, včetně adventních koncertů, o jejichž termínech budeme včas informovat.

Všem, kdo si na vystoupení našeho sboru najdou cestu, přejeme příjemný poslech.

Koncerty

Kde jste nás již slyšeli:

 7.8.2022 - koncert v kostel v Rudě

18.6.2022 - 10.00 hodin Koncert v rámci Dnů města na náměstí v Bruntále

14.5.2022-  "Májový koncert" v kostele v Obci Mezina. 

11.4.2022 - Velikonoční koncert - kostel církve Československé husitské

21.3.2022 - Koncert na schodech - Zámek Bruntál